Etkinlik Önerisi

dreamaker

The Knight Online Player
24 Haz 2015
36
0
6
Kolay gelsin. gözlemlediğim kadarıyla user sayısının gayet iyi ve diğer serverlardan çok daha iyi bir farm/upgrade sisteminin olmasına rağmen serverda herkes kazı veya pazar yapıyor, pk alanlarında ise belli saatler dışında oyuncuların az olmasından şikayet ediliyor.

Bence biraz pk'yı teşvik etmek servera fayda sağlayacaktır. Çünkü itemini az çok tamamlayanlar pk ya çıkınca akşam neyse de günün diğer vakitlerinde kalabalık olmaması yüzünden zevk alamıyor yeterince pk'dan.

Bu noktada bence çeşitli ödüllerin verileceği, cz veya ardreamdan farklı olarak özel bir mapte, kişi, parti ve clan kategorilerinde ödüllü bir turnuva/pk ortamı sağlanması, oyuncuları pkya teşvik edebilir. tabiki bu sürekli olursa cz veya ardreama zarar vereceği için kısıtlamalı olabilir.. Fakat serverda item dağılımının eşit olmaması sebebiyle kazananların önceden belli olarak görülmesi veya item farkı yüzünden sürekli aynı kişilerin kazanmasını önlemek için bu mapte özel bir sistem olmalı. Eşitliğin ve oyun yeteneğinin ön plana çıkması içinse bu mape geçen oyuncuların üstünde/bankalarında otomatik olarak sadece bu mapte kullanılacak eşit itemlerin olması bu noktada adalet sağlayacaktır. Böylece bu ödüllü turnuva, servera yeni başlayıp itemi olmayan userlarla itemi olan kişiler arasındaki büyük farkı anlamsız kılacaktır.

Burada tek fark sadece kişilerin grup veya clan olarak pk ortamlarının olması olacaktır. Buradada 1e1 2ye2 vb tarzda seçeneklerin koyulması, bu farkıda ortadan kaldıracaktır.. Ödüller anlamlı olarak seçilirse hem bu sistemin teşviki sağlanmış olur hemde pk'ya teşvik yapılmış olur.

Eksiği, ilave edilmesi gerekeni, yanlışı, doğrusu olabilir. Belkide gereksiz bir sistemdir, fakat diğer serverlardan anlamlı bir fark sağlayacak bir etkinlik olabilir bence. Çünkü gm kill event np event boss event vs. klişeleşmiş sistemler artık. itemi olan bossları kesiyor, savaşı kazanıyor vs. Fakat itemi olmayan pk alanına çıkamayan np event boss event şu bu'ndan faydalanamıyor maalesef.

Tabiki belkide en önemli soru işareti özel map'e geçince otomatik olarak full item/banka sisteminin kurulması olabilir. Mümkünde olmayabilir. Ama sonuçta düşünmeden, denemeden hiç bir etkinlik faaliyete geçmezdi. Bu da sadece bir düşünce, daha çok bir öneridir. Yapılabilirliği, yapılması gerekilirliği, faydası zararı vs tartışılır..

Hepinize kolay gelsin. Iyi çalışmalar.

INaxos

The Knight Online Player
29 Haz 2015
4
0
1
Benim şahsi görüşüm bu etkinliğin şuanlık 2. planda olması.Çünkü daha mağdur olan userlarına yardım edemiyor serverdaki modlar.(duellona haric)Ne atılan maillerimiz doğru düzgün cevaplanıyor.Nede mağdur olan userların işleri görülüyor.1 hafta önce clan ncs si çektim ama üstüme bahamut geldi.(3 kere denedim).Mail attım ve bana bahamutları çöpe atın iade olucak dediler ama 4 gündür ne mailler okunup cevap veriliyor nede herhangi bir mod desteği alabiliyoruz.Bence bu modlar bunu şuan kaldıramazlar.

dreamaker

The Knight Online Player
24 Haz 2015
36
0
6
Benim şahsi görüşüm bu etkinliğin şuanlık 2. planda olması.Çünkü daha mağdur olan userlarına yardım edemiyor serverdaki modlar.(duellona haric)Ne atılan maillerimiz doğru düzgün cevaplanıyor.Nede mağdur olan userların işleri görülüyor.1 hafta önce clan ncs si çektim ama üstüme bahamut geldi.(3 kere denedim).Mail attım ve bana bahamutları çöpe atın iade olucak dediler ama 4 gündür ne mailler okunup cevap veriliyor nede herhangi bir mod desteği alabiliyoruz.Bence bu modlar bunu şuan kaldıramazlar.
Tabiki mağduriyetlere odaklanmak daha önemli haklısın hocam. belkide kadro genişletilme ihtiyacı da olabilir daha sağlıklı hizmet verilebilmesi için bu mağduriyetler için. Fakat zaten zamanlama belirtmedim, şartlar olgunlaştığında, sorunlar halledildiğinde bence denenebilir.